shelton

Спорт

Шелтон смета дека Федерер е најдобриот на сите времиња

А1он
Американскиот тенисер Бен Шелтон смета дека Роџер Федерер е најдобриот тенисер на сите времиња. Моментално 15. играч во светот во интервју за „Газета дело спорт“
Спорт

ВИДЕО: По Ѓоковиќ, сите почнаа да ја спуштаат слушалката

А1он
Американскиот тенисер Бен Шелтон зборуваше за своето карактеристична прослава на победата. Тој се најде во центарот на вниманието неодамна на УС Опен кога стигна до
Спорт

ВИДЕО: Шелтон ја смени прославата со телефонот, откако Новак му „ја спушти слушалката“

А1он
По УС Опен и мечот со Новак Ѓоковиќ, Бен Шелтон со денови беше во центарот на медиумското внимание, откако најдобриот тенисер на светот, ја ископира