severna mitrovica

Регион

ВИДЕО: Експлозија во Митровица, двајца повредени

А1он
Две лица се повредени синоќа во Северна Митровица откако рачна бомба експлодирала нешто пред полноќ на улицата Кнез Милош, во непосредна близина на мотелот „Бишевац“.
Регион

(ВИДЕО) Приведен „организаторот на нападот“ врз припадниците на КФОР, Милун Миленковиќ-Луна

А1он
Припадниците на специјалната единица на косовската полиција денеска уапсија уште еден Србин, а министерот за внатрешни работи на Косово, Џелал Свечља, објави дека тоа е
Регион

Експлозија во Северна Митровица

А1он
Во населбата Брѓани во Северна Митровица попладнево одекнала силна детонација. Локалната полиција соопшти дека најверојатно се работи за експлозија на бомба. Полицијата соопшти дека нема
Регион

Новите советници во општина Северна Митровица дадоа заклетва, има само еден Србин

А1он
Во Собранието на општина Северна Митровица, 16 нови советници дадоа заклетва, од кои само еден е Србин, Душан Милуновиќ од листата на „Граѓанска иницијатива српски
Регион

Маскирани лица нападнале возило на новинари во Северна Митровица, им фрлале тврди предмети

А1он
Службеното возило во кое се наоѓале новинари на порталот на албански јазик „Калѕо“ (Kallxo.com), кои известувале за распоредувањето на косовската полиција во Северна Митровица, е
Регион

Полициски сили повторно распоредени во Северна Митровица

А1он
Припадници на косовската полиција од утрово патролираат во северниот дел на Косовска Митровица. Пред нешто повеќе од половина час во населбата „Три Солитера“ се појавиле