severen tok 2

Економија

Гренхолм: Требаше да го запреме „Северен поток-2“ пред да биде изграден

А1он
Министерот за енергетика на САД, Џенифер Гренхолм, изјави дека не ја поддржува одлуката на Администрацијата на претседателот Џо Бајден да се омекнат санкциите кон Nord
Економија

Бурмистрова: „Северен ток 2“ е подготвен за експлоатација

А1он
Извршниот директор на „Газпром експорт“, Елена Бурмистрова, денеска изјави дека изградбата на копнениот дел на „Северен тек 2“ е завршена и гасоводот е подготвен за