sea dance festival

Магазин

Уцената на Калуш Оркестра за „чистка“ на сцената од Руси не успеа, нема да настапат на фестивалот

А1он
Напорите на овогодинешните евровизиска победници, украинскиот оркестар Калуш Орестра, да ги принудат организаторите на „Sea dance“ фестивалот да го откажат настапот на диџејката Нина Кравиц