sanstos

Спорт

Сантос се уште не знае дали ќе остане селектор на Полска

А1он
Селекторот на полската фудбалска репрезентација Фернандо Сантос се уште не знае дали ќе ја задржи работата, по денешната средба со претседателот на Фудбалскиот сојуз поради