sana marin

Свет

Фински неонацисти сакале да ја убијат поранешната премиерка, направиле оружје со 3Д принтер

А1он
Четворица фински неонацисти сакале да ја убијат тогашната премиерка Сана Марин минатата година, а тоа сакале да го направат со оружје испечатено со 3Д печатач.
Магазин

Поранешната финска премиерка се ослободи од строгите протоколи, се фотографира на фестивали и забави

А1он
Поранешната премиерка на Финска Сана Марин одлучи да ги отфрли оделата и свечената облека што се карактеристични за политичарите и скокна во послободна облека. На
Свет

Ревизорски извештај: Финската премиерка не ги занемарила своите должности на забавите

А1он
Специјалното финско тело надлежно за правни работи одлучи да нема последици по премиерката Сана Марин по однос забелешките на нејзиното однесување. Главниот секретар за правда
Свет

За Финска најважно е Унгарија и Турција да го одобрат нејзиниот влез во НАТО: Сите очи сега се насочени кон нив

А1он
Финската премиерка Сана Марин денеска ги повика Турција и Унгарија што поскоро да го одобрат барањето на Финска и Шведска за членство во НАТО. Унгарија
Свет

Марин: Бевме наивни, мора што побрзо да се ослободиме од руските фосилни горива

А1он
„Мораме да признаеме дека усвоивме премногу наивен пристап кон Русија и ги базиравме нашите очекувања за нејзиното функционирање на погрешни основи“, рече Марин во своето
Свет

(ВИДЕО) Пријателки на финската премиерка во акција: Ги соблекоа костимите за капење и ги покажаа голите гради

А1он
Три пријателки на финската премиерка трчаат до лакот на бродот и по одбројувањето на камерманот им ги покажуваат голите гради на патниците од „Јадролинија“, а
Магазин

Основачот на Егзит ја покани финската премиерка на фестивалот Sea Dance

А1он
Основачот на фестивалот Sea Dance, Душан Ковачевиќ, преку својот профил на Инстаграм ја покани премиерката на Финска, Сана Марин, да дојде на овогодишното издание на
Свет

Финската премиерка се извини за фотографијата од забавата од официјалната резиденција

А1он
Финската премиерка Сана Марин денеска се извини за објавената фотографија од приватна забава што ја организирала во нејзината официјална резиденција во јули, откако минатата недела
Спорт

Сана Марин негативна на тестот за дрога по видеото на кое се забавува

А1он
Премиерката на Финска, Сана Марин е негативна на тестот за дрога, информираше Владата, откако таа беше видена како танцува, пее и пие на забава. Триесет
Свет

Финската премиерка тестирана за наркотици, резултатите наредната седмица

А1он
Финската премиерка Сана Марин денеска изјави дека се тестирала за дрога, откако претходно неделава преку Интернет беше објавено видео на кое се гледа како се