samoubistven napad

Свет

ВИДЕО: Масакр во Сомалијa – бомбаш самоубиец со кола влета во толпа и уби најмалку 20 луѓе

А1он
Најмалку 20 луѓе загинаа, а 30 се повредени вечерва кога експлодираше автомобил-бомба пред популарен ресторан на пристаништето во сомалискиот главен град Могадишу, соопштија здравствените власти.
Свет

Најмалку десетмина загинати во самоубиствен напад во Сомалија

А1он
Најмалку десет луѓе загинаа во синоќешниот самоубиствен напад во главниот град на Сомалија, Могадишу. Нападот се случил во трговски центар во делот на Могадишу каде