salman

Свет

Саудискиот принц Салман го одобрил убиството на новинарот Кашоги, тврди американското разузнавање

А1он
Саудискиот принц Мухамед бин Салман го одобрил, а можеби и го нарачал убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги во 2018 година, според извештај на американското
Свет

(ВИДЕО) Протече снимка од разговорот меѓу Макрон и принцот Салман: Загрижен сум, не ме слушаш

А1он
Француските власти потврдија дека претседателот Емануел Макрон и саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман го дискутирале убиството на новинарот Џамал Кашоги и војната во Јемен, откако
Свет

(ВИДЕО) Западниот свет во шок: Путин и Салман „како браќа“ на Г-20 самитот

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин и контраверзниот саудиски престолонаследник Мохамед бин Салман срдечно се поздравија на самитот Г-20 во Буенос Аирес. Putin and Mohammed bin Salman