rusina

Свет

Путин: Може да случи втора Сребреница ако Киев ја преземе контролата врз истокот на Украина

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека стравува дека националистите би можеле да ја повторат Сребреница ако Киев добие контрола над границата во Донбас без