rubijales

Спорт

Рубиалес поднесе оставка како претседател на Шпанската фудбалска асоцијација

А1он
Претседателот на Шпанската фудбалска асоцијација, Луис Рубиалес, денеска поднесе оставка по големиот притисок и критики откако бакна во уста шпанскa фудбалерка по освојувањето на Светското