rode

Регион

Роде: Апсурдно е да ескалира ситуацијата поради регистерски таблички

А1он
Амбасадорот на Германија во Косово, Јорн Роде ја поздрави одлуката на владата на Албин Курти за одлагање за 48 часа на спроведувањето казни за лицата