rio tinto

Свет

Пронајдена е малата радиоактивна капсула по која во Австралија се трагаше со денови

А1он
Во Австралија е пронајдена исчезнатата мала радиоактивна капсула, пишува Би-Би-Си. Капсулата исчезна минатата недела, а со оглед на тоа дека е со големина од 8
Свет

Извештај: Сексуални напади, вознемирување и расизам се присутни во компанијата Рио Тинто

А1он
Британско-австралиската компанија Рио Тинто објави дека 21 жена изјавила дека биле силувани или сексуално нападнати во нејзините рудници во последните пет години, а дека системското