reprezentacija mk

Спорт

Македонските одбојкари „пукаат“ на злато во Европската лига

А1он
По три финалиња, македонските одбојкари предводени од селекторот Никола Матијашевиќ ги почнуваат подготовките за новото издание на Европската сребрена лига со амбиција на крајот да
Спорт

Матијашевиќ го претстави списокот од 20 одбојкари за Европската сребрена лига

А1он
Македонскиот селектор Никола Матијашевиќ денеска го објави списокот со 20 одбојкари, кои од понеделник во Струмица ги започнуваат подготовките за настапите во Европската сребрена лига