redl

Спорт

Редл повеќе не е селектор на Германија

А1он
Германската кошаркарска федерација објави дека Хенрик Редл се повлече од селекторот на националниот тим. Тамошната федерацијата веќе започна да бара нов селектор. Педесет и двегодишниот