raketen napad

Свет

ВИДЕО: Нов ракетен напад врз американската амбасада во Ирак

А1он
Најмалку две ракети вечерва паднале во кругот на високообезбедуваниот комплекс во кој се наоѓа американската амбасада во Багдад, а ова е третиот сличен напад во
Свет

ВИДЕО: Дожд од ракети се истури врз Сирија, израелски авиони гаѓаа пратки со оружје од Иран

А1он
Ракети за кои сириските државни медиуми тврдат дека се израелски, паднале вечерва врз неколку цели во јужна Сирија и во близина на главниот град Дамаск.
Свет

Ракетен напад врз најголемата американска база во Авганистан, нема жртви

А1он
Пет ракети биле истрелани врз најголемата американска база во Авганистан, но во нападот нема жртви, соопштија НАТО и локалните власти. -Ракетите го погодија аеродромот во