prigozin

Свет

Пригожин ќе биде погребан во Санкт Петербург, Путин нема да присуствува на погребот

А1он
Голем број членови на безбедносните сили се забележани како чуваат гробишта во Санкт Петербург додека се зголемуваат шпекулациите дека погребот на Евгениј Пригожин би можел
Свет

ВИДЕО: Пронајден вториот дел од авионот на Пригожин, се распаднал во воздух

А1он
Пронајден вториот дел од авионот на основачот на Вагнер, Евгениј Пригожин, кој се урна во средата попладне. Локацијата на која е пронајден вториот дел од
Свет

(ВИДЕО) Снимка од внатрешноста на авионот на Пригожин: Бил на продажба, купувачите го гледале на денот на несреќата

А1он
На интернет се појави ексклузивно видео од кабината на авионот на Пригожин. An exclusive video from the cabin of Prigozhin's airplane has appeared online It
Свет

Британија: ФСБ стои зад падот на авионот на Пригожин

А1он
Според британските одбранбени извори, најверојатно зад соборувањето на авионот на Евгениј Пригожин стои домашната руска разузнавачка и безбедносна агенција ФСБ (наследници на КГБ), јавува Би-би-си.
Свет

ВИДЕО: Flightradar24 го забележа падот на авионот на Пригожин

А1он
Веб-страницата за следење летови Flightradar24 објави информациите што ги има за последното патување на авионот Embraer Legaci 600 во кој се наоѓал Евгениј Пригожин. Авионот
Свет

Аргументи за и против теоријата дека авионот на Пригожин е соборен со ракета

А1он
Жителите на регионот Твер го снимиле падот на авионот во кој, се претпоставува, бил и Евгениј Пригожин. Очигледно е дека пилотот изгубил контрола и дека