pricn carls

Свет

Принцот Чарлс и оддаде почит на својата мајка, кралицата Елизабета

А1он
Британскиот принц Чарлс денеска и оддаде почит на својата мајка, кралицата Елизабета Втора, на 70-годишнината од нејзиното стапување на британскиот престол, велејќи дека тоа е