praljak

Свет

Асанж го анализирал самоубиството на генералот Праљак, тврди докторката Сондра Крозби

А1он
Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж внимателно го гледал самоубиството на поранешниот генерал на БиХ, Слободан Праљак, во Хашкиот трибунал пред три години и размислувал за
Регион

Холандското државно обвинителство: Истрагата не покажа кога и како Праљак дошол до цијанкалиум

А1он
Холандското државно обвинителство денеска објави дека истрагата за околностите за самоубиството на генералот Слободан Праљак во Хашкиот суд не покажала кога и како поранешниот командант