pozari avstralija

Свет

ВИДЕО: Рекордни температури во Канбера, пожарите се уште активни

А1он
Температурите во Канбера го достигнаа рекордот за февруари, соопшти денеска австралиската метеоролошка служба. Canberra residents seek shelter as bushfires rage https://t.co/fKsSbBb18O #australiaburns — New South
Спорт

Зверев донира 50.000 долари за жртвите од пожарите во Австралија

А1он
Германскиот тенисер Александар Зверев ќе донира 50.000 долари за жртвите од пожарите во Австралија. Пред почетокот на гренд слемот Аустралиан Опен, Германецот вети дека ќе