pozar rusija

Свет

Пожар на руски носач на авиони, евакуирани 20 лица

А1он
За време на ремонт на рускиот носач на авиони „Адмирал Кузњецов“ избувнал мал пожар, изјави за РИА Новости претставникот на Обединетата бродоградска корпорација (УСЦ) Алексеј
Свет

ВИДЕО: Во Русија гори термоцентрала

А1он
Голем пожар избувна во термоцентралата во рускиот град Перм. Фотографиите на кои се гледа густ облак од црн дом кој се издигнува од термоцентралата Пермскаја