posushje

Регион

Труење со јаглерод моноксид – потврдена причината за смртта на осумте тинејџери

А1он
Труење со јаглерод моноксид е причината за смртта на осумте млади во викендичка во близина на Посушје за новогодишната ноќ потврди анализата на вештачењето на
Регион

ВИДЕО: Во бели ковчези, закопани шестe трагично настрадани тинејџери

А1он
Местото Ракитно кај Посушје во Херцеговина, завиткано во тага од морето на солзи, денеска се прости од шестемина тинејџери кои трагично починаа на новогодишната ноќ
Регион

Погребани двајца од осумте настрадани тинејџери кај Посушје

А1он
Семјествата, роднини, пријатели и локалните жители денеска се простија од Мирела Резо и од Стјепан Јукиќ, двајца од осумте тинејџери кои настрадаа во несреќата што
Регион

Детали за трагедијата во Посушје, отровниот гас навлегол преку подотворен прозорец

А1он
Агрегатот со кој се греела викендичката во која за време на новогодишната ноќ се загушија осум тинејџери во Посушје се наоѓал во помошна просторија на
Регион

Осумте тела од трагедијата кај Посушје пренесени на обдукција, Ден на жалост во БиХ

А1он
Телата за осумте млади кои ги загубија животите во големата тргедија во Посушје се пренесени на обдукција во Мостар. Резултатите се очекува да бидат објавени