porshe makedonija

Економија

Врвна возачка авантура: Porsche Road Tour 2023

А1он
Разгорување на животната страст во една возачка авантура организирана од Порше Македонија и Porsche Center Skopje, претставува највозбудливата четиридневна тура на возење со ексклузивните модели
Економија

Новиот Porsche Cayenne официјално претставен во Македонија

А1он
Под ѕвездено небо на охридското крајбрежје блесна новиот Porsche Cayenne придружен од еден од најголемите диџеи на сите времиња, двократниот број еден светски диџеј Paul
Економија

Во Скопје, брендот Porsche слави успешна приказна: 75 години спортски автомобили

А1он
Во 1948 година, Фери Порше го реализираше својот сон за спортски автомобил: со својот тим го произведе првиот Porsche 356 Roadster. Тоа го означи раѓањето
Економија

Нови технологии, поголема удобност: Volkswagen го претстави новиот Touareg

А1он
• Подобрениот премиум SUV блеска со високотехнолошки карактеристики • Новите LED Matrix IQ.LIGHT HD светла проектираат светлина точно на лентата на возење • Подобрената суспензија
Економија

Енергетска одржливост за успешна електрична мобилност предводена од Порше Македонија

А1он
Инсталирани првите Turbo DC полначи за електрични возила во државата Активирана фотоволтаична централа за генерирање на електрична енергија. Порше Македонија ја проширува инфраструктурата за полнење