porsche

Економија

Енергетска одржливост за успешна електрична мобилност предводена од Порше Македонија

А1он
Инсталирани првите Turbo DC полначи за електрични возила во државата Активирана фотоволтаична централа за генерирање на електрична енергија. Порше Македонија ја проширува инфраструктурата за полнење
Економија

Ослободени електрични перформанси: Претставен новиот PORSCHE TAYCAN CROSS TURISMO

А1он
Под отворено небо и акустична музика, претставена е комплетно новата едиција на Porsche – Taycan Cross Turismo. Инспириран од визијата која беше отелотворена со претставувањето
Спорт

„Порше“ ќе го нуди моделот „911 ГТ2 РС“ во само 1.000 примероци

А1он
Целото планирано производство на најсилниот модел на сите времиња на „Порше 911“ веќе е распродадено, објави германскиот магазин „Ауто Билд“. Сосема неочекувано „страшниот” „911 ГТ2