poing

Свет

Боинг ќе исплати 100 милиони долари отштета на семејствата на жртвите во авионските несреќи

А1он
Американската компанија Боинг ќе исплати 100 милиони отштета на семејствата на жртвите во двете фатални несреќи на авионите 737 Макс. Компанијата соопшти дека тие средства