pmg

Култура

Ниплпипл, Луфтанза, Хајка, Кантон6 и најпознатите скопски диџеи на фестивалот „Градот ме тера да пеам“

А1он
Утревечер, со почеток во 21 часот, во МКЦ ќе се одржи 12-то издание на ПМГ Рекордингс фестивал со наслов „Градот ме тера да пеам“. Со
Култура

Промоција на музичката компилација „Ние сме од Скопје“ во Младинскиот културен центар

А1он
Во рамки на четвртото издание на Меѓународниот ден на независните музичките продавници, денеска во Младинскиот културен центар ќе биде промовирана музичката компилација од различни домашни