petrinja

Регион

Повторно земјотрес во Петриња, бил силен како експлозија сведочат жителите

А1он
Земјотрес со јачина од 3, 5 степени по Рихтеровата скала е регистриран ноќеска во областа Петриње. Според Европскиот сеизмолошки центар земјотресот се случил во 1.23
Регион

По разорниот, хрватскиот регион Банија погоден од над 900 помали земјотреси

А1он
Подрачјето на Банија, во централна Хрватска, од земјотресот на крајот на декември минатата година, со јачина од 6,2 степени, регистрира повеќе од 900 последователни потреси,
Регион

Нов земјотрес во Хрватска со јачина од 4,1 степени

А1он
Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала ја погоди денеска централна Хрватска две минути пред 11 часот. Хрватската сеизмолошка служба соопшти дека земјотресот
Регион

Жителите на Петриња повторно на улица, нов земјотрес утрово

А1он
Регионот на Петриња утрово повторно се затресе. Хрватската сеизмолошка опсерваторија потврди за земјотрес со јачина од 3.8 степени по Рихтер. Епицентарот бил на три километри
Регион

Дупките околу Петриња постојано се прошируваат, научниците немаат објаснување за феноменот

А1он
Новиот земјотрес со интензитет од три степени според Рихтеровата скала вчера дополнително активираше многу одрони во Банија, а дупките што се појавија во земјата по