pele

Спорт

(ВИДЕО) Бразил се прости од Пеле: Ќе има вечен поглед на стадионот на Сантос

А1он
Ковчегот со посмртните останки на Пеле патуваше низ улиците на Сантос кон неговото последно почивалиште, гробиштата „Memorial Necropole Ecumenica“, каде што се одржува погребот на
Свет

(ВИДЕО) Телото на Пеле на стадион, илјадници навивачи се збогуваат со легендата

А1он
Потресни сцени се снимени на стадионот Сантос каде телото на починатата легенда Пеле беше преместено од болницата во Сао Паоло каде почина славниот Бразилец. На
Спорт

ВИДЕО: Ковчегот на Пеле пречекан со огномет, Бразил се подготвува за погребот на легендата

А1он
Телото на бразилската фудбалска легенда Пеле е пренесено од болницата каде што почина на стадионот на неговиот поранешен клуб Сантос. Бдеењето за Пеле ќе се
Спорт

Светските медиуми за Пеле: „Топката плаче, Пеле е мртов“, „Беше фудбал во четири букви“

А1он
Пеле е мртов, но Пеле е бесмртен – медиумите ширум светот го слават легендарниот Бразилец кој почина вчера на 82-годишна возраст. Сликите на фудбалскиот крал
Спорт

Бразил се простува од Пеле: Прогласена тридневна жалост, погребот во вторник

А1он
Бразил се збогува со легендарниот фудбалер Пеле. Седумдневна жалост е прогласена во сојузната држава Сао Паоло, додека споменикот на Исус над Рио де Жанеиро свети
Спорт

Почина Пеле

А1он
Легендата на бразилскиот и светскиот фудбал Пеле, веројатно најдобриот играч на сите времиња, почина на 82-годишна возраст. Тој е сопственик на светскиот рекорд од 1.281
Спорт

Семејството покрај Пеле по очигледното влошување на неговото здравје

А1он
И покрај постојаните деманти од страна на семејството, бразилските медиуми се сигурни дека здравствената состојба на легендарниот Пеле се влошува, посебно откако семејството се собра