pejpal

Економија

Македонија и Црна Гора заеднички ќе аплицираат за воведување на системот „Пејпал“

А1он
Меморандум за разбирање во областа на дигитализација и информатичка безбедност, денеска во Скопје потпишаа министерот за информатичко општество и администрација Азир Алиу и неговиот црногорски
Економија

Зара, Самсунг и Пејпал меѓу најновите компании што ги затворија бизнисите во Русија

А1он
Се чини дека услугите и производите ќе станат поретки во Русија, откако денеска уште компании објавија дека ги прекинуваат врските во знак на протест против
Економија

„Пејпал“ ќе дозволи плаќање со криптовалути

А1он
Најпознатата светска компанија за дигитално плаќање „Пејпал“ соопшти денеска дека на клиентите ќе им понуди услуга за купување, продавање и држење биткоин и други виртуелни