oscar

Магазин

„Џокер“ и „Ирецот“ со најмногу номинации за Оскар

А1он
Американската Академија за филмски уметности и наука (АМПАС) денеска ги објави годинешните номинации за Оскар, кога за првпат во историјата еден македонски филм доби две
Магазин

Оскарот на Леонардо ди Каприо го урна рекордот на „оскаровски“ објави на Твитер

А1он
Актерот Леонардо до Каприо не само што ја доби наградата за најдобра машка улога на церемонијата на доделување на Оскарите, што се одржа рано изутринава
Магазин

ВИДЕО: Жестока битка за Оскарите – денеска објавени номинациите

А1он
Денеска во Лос Анџелес се објавени номинациите за Оскар 2014 Филмот „American Hustle“ and „Gravity“ водат со најголем број на номинации за најпрестижната филмска награда.