olimpiski ogri

Спорт

МОК: Строги антиковид мерки за време на ЗОИ во Пекинг

А1он
Остри антиковид мерки и помош за вакцинирање на спортистите, кои ќе настапат на Зимските олимписки игри идната година во Пекинг, најави денеска претседателот на Меѓународниот