oligarh

Свет

(ВИДЕО) Британија заплени суперјахта од 44 милиони евра на руски тајкун, сега тој тужи државата

А1он
Руски тајкун ја тужи владата на Обединетото Кралство за конфискација на неговата суперјахта вредна околу 44 милиони евра во Лондон веднаш по почетокот на руската
Свет

САД со тужба против руски олигарх, низа акции против руските хакерски активности

А1он
Министерството за правда на САД и Федералното биро за истраги (ФБИ) денеска објавија истраги за спречување на руските криминални активности како хакерски напади и одбегнување