ofm

Спорт

Генералните секретари на најголемите федерации одржаа работен состанок во Куќа на фудбалот

А1он
Генералниот секретар на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), Филип Поповски иницираше работен состанок во „Куќа на фудбалот“ со претставници на најголемите спортски асоцијации во нашата
Спорт

ОК Вардар: Финансискиот извештај на ОФМ е скандалозен

А1он
Клубот Вардар денес излезе со реакција во која ја обвини Одбојкарската федерација на Македонија за поднесување, како што велат, скандалозен финансиски извештај со голем број
Спорт

Јовановски доби уште еден мандат на претседателската функција во ОФМ

А1он
Петар Јовановски повторно е избран за претседател на Одбојкарската федерација на Македонија. Тој на денешното Изборно собрание во Штип, од вкупно 21 делегат, доби 17
Спорт

ОФМ нема да дозволи да биде нарушен угледот на репрезентацијата

А1он
Одбојкарската федерација на Македонија се огласи по одлуката на Македонскиот олимписки комитет предвреме да ги врати дома репрезентативците кои ја претставуваа државата на медитеранските игри