Nov Zelnad

Свет

Трамп тврди дека медиумите се обидуваат да го обвинат за масакрот на Нов Зеланд

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп тврди дека е неправедно обвинет за масакрот во двете џамии на Нов Зеланд. Медиумите работат прекувремено за да ме обвинат за
Регион

Реакции во Србија на терористичкиот напад на Нов Зеланд

А1он
По повод терористичкиот напад на Нов Зеланд, српскиот претседател Александар Вучиќ испрати телеграма со сочувство до властите во Велингтон, а шефот на дипломатијата Ивица Дачиќ,