norveshka premija

Спорт

Норвежаните имаат премија од 18.000 евра за титула на ЕП во ракомет

А1он
Норвешките ракометни репрезентативци ќе добијат по 18.000 евра доколку успеат да ја освојат титулата на Европското првенство на кое се кодомаќини со Шведска и со