nevreme kina

Свет

Во невремето во Синџијанг починаа седум лица

А1он
Седум луѓе починаа откако Алтај во ујгурскиот автономен регион Синџијанг беше зафатен од исклучително студено време. Според локалните власти во северозападна Кина, Алтај е погоден