neto

Економија

Просечната нето плата во март 40 496 денари

Орце Костов
Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во март годинава, изнесувала 40 496 денари, и е за 16 отсто повисока од истиот месец лани, соопшти Државниот