ncaa

Спорт

Јакимовски ги воодушеви Американците во дебитантската сезона во НЦАА лигата

А1он
Еден од најталентираните македонски кошаркари, Андреј Јакимовски, доби позитивни оценки за своите настапи во дебитантската сезона во дресот на екипата на Вашингтон Кугарс во американската