mzt aerodrom

Спорт

Осми шампионски трофеј за МЗТ Скопје Аеродром

А1он
Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром по осми пат го освоија шампионскиот трофеј во македонското првенство, откако попладнево го победија Еуро Никел со 89:78 (21:23, 25:21,
Спорт

Поради публиката на натпреварот со Еуро Никел, МЗТ Скопје доби казна од 42 илјади денари

А1он
Екипата на МЗТ Скопје Аеродром за првиот меч од финалната плејоф-серија со Еуро Никел (83-81), одигран во средата во „Јане Санднаски“, од комесарот за натпреварување
Спорт

Отворени врати на „Јане Сандански“ за мечот МЗТ Скопје – Морнар

А1он
Управата на МЗТ Скопје Аеродром реши да ги отвори вратите и да им овозможи бесплатен влез во салата „Јане Сандански“ на сите кошаркарски вљубеници кои