mundobasket

Спорт

(ВИДЕО) Ѓоковиќ се расплака: Ретки се моментите кога некој останува без зборови, се тресам и не знам што да кажам

А1он
Српската кошаркарска репрезентација од Светското првенство се врати со сребрен медал, а по тој повод беше организиран дочек за хероите на балконот на градското собрание
Спорт

Вучиќ: Секој играч поединечно ќе добие по 200.000 евра за златото од Париз

А1он
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ ги прими српските кошаркари на Претседателството по освоеното сребро на Светското првенство. Селекторот Светислав Пешиќ во своето обраќање за време
Спорт

Српските кошаркари наградени со по 25.000 евра за освоеното сребро на Мундобаскетот

А1он
Српската кошаркарска репрезентација и селекторот Светислав Пешиќ ќе добијат по 25.000 евра за освоен сребрен медал на Светското првенство на Филипините, Јапонија и Индонезија, соопштено
Спорт

Откриено зошто на Бориша Симаниќ му го отстранија бубрегот по ударот на мечот со Јужен Судан

А1он
Репрезентацијата на Србија ќе го игра финалето на Мундобаскетот против Германија, а најголем навивач ќе и биде Бориша Симаниќ, кој во болница се опоравува од
Спорт

Германците ги победија Американците и закажаа финале со Србија

А1он
Германските кошаркари се пласираа во финалето на Мундобаскетот, и ќе игра против Србија за титулата светски првак. Германците победија со 113:111 во неверојатно полуфинале. Јунак
Спорт

Нов пораз за словенечките кошаркари, Литванија игра за петтото место на Мундобаскетот

А1он
Кошаркарската репрезентација на Литванија денеска во Манила ја совлада Словенија со 100:84 (33:21, 20:22, 22:20, 25:21), во плејофот за пласман од петтото до осмото место
Спорт

Комплетирани полуфиналните парови на СП во кошарка

А1он
Германија и Канада обезбедија денеска место меѓу најдобрите четири репрезентации на Светското кошаркарско првенство со што се познати сите полуфиналисти на завршниот турнир кој се
Спорт

За малку ќе завршеше трагично: Србија остан без Симаниќ на Мундобаскетот

А1он
Србија остана без Бориша Симаниќ кој ќе го пропушти остатокот од Мундобаскетот, а селекторот Светислав Пешиќ откри дека ситуацијата со него била многу подраматична отколку