moskvic

Економија

Русија го рестартираше производството на автомобилската марка „Москвич“

А1он
По 20 години пауза, Русија го рестартираше производството на автомобилската марка „Москвич“ со нов, модерен кинески дизајн кој едвај наликува на класиката од советската ера.
Свет

По пауза од две децении, Русија го рестартираше производството на Москвич

А1он
По пауза од две децении, Русија од денеска го рестартираше производството на Москвич, автомобилска марка од советската ера, во поранешната француска фабрика на Рено, соопшти