monarh

Свет

Заврши и вториот дел од прогласувањето на кралот Чарлс Трети за крал на Обединетото Кралство

А1он
Заврши вториот од двата дела на церемонијата за прогласување на кралот Чарлс Трети за крал на Обединетото Кралство. Прогласувањето на новиот монарх беше проследено со
Економија

Банкрот на британскиот авиопревозник „Монарх“, блокирани 100.000 патници

А1он
Повеќе од 100.000 патници останаа блокирани во странство, откако денеска банкротираше британската авиокомпанија „Монарх“, по што сите нивни летови се откажани. Британската Влада и наложи