molnji

Регион

ВИДЕО: 10.000 молњи вчера удриле на грчката јонска ривиера

А1он
Во текот на вчерашниот ден, до попладневните часови во северозападниот дел на Грција биле регистрирани 9.920 молњи од кои речиси 7.000 над Јонското море, според