moja

Спорт

Моја: Надал ќе се врати на терен кога ќе биде целосно подготвен

Рафаел Надал можеби нема да биде во целост подготвен до крајот на сезоната, соопшти неговиот тренер Карлос Моја. Шпанскиот тенисер поради повреда му го предаде