moderna kovid vakcina

Свет

Вакцината на Модерна поефикасна против делта сојот отколку Фајзер

А1он
Ризикот да се заразат со коронавирусот е поголем кај оние кои ја примиле фајзеровата вакцина, отколку Модерна, соопштува непрофитниот медицински центар Мејо Клиника, по опсежното
Свет

Вакцината на Модерна 93 отсто ефикасна шест месеци по втората доза

А1он
Извршниот директор на „Модерна“, Стефан Бансел изјави дека вакцината против коронавирус на компанијата е 93 отсто ефикасна шест месеци по втората доза. Во изјавата за