Moden vikend skopje

Магазин

Скопски моден фестивал: Оригинални приказни од познати домашни и странски дизајнери

А1он
Првото издание на настанот започна со тридневна ревијална програма во трговскиот центар Скопје Сити Мол, кадешто цел нареден месец учесниците на манифестацијата од земјата и
Магазин

Студентите од Академијата за моден дизајн „Џолев и уметностите“ ги прикажаа своите колекции на Модниот викенд Скопје

А1он
Студентите од Академијата за моден дизајн „Џолев и уметностите“ („Сивус едукативен и развоен центар“ ) ги прикажаа своите финални колекции работени под менторство на дизајнерите
Магазин

Моден викенд Скопје продолжи со модната инсталација и перформанс од проектот #sustainablestorymk

А1он
Вториот ден од Моден викенд Скопје започна со модната инсталација и перформанс од финалниот дел на проектот #sustainablestorymk, вчеравечер во „Скопје Мериот Хотел“. На капсулните
Магазин

„Милион милји време“ за старт на Моден викенд Скопје

А1он
Со јубилејната колекција „Милион милји време“ на познатата дизајнерка Лидија Георгиева, синоќа започна осумнаесеттиот Моден викенд Скопје, за прв пат на ексклузивната локација „F.A.M.E.’S“. По