mimi tanevska

Култура

Награди за животно дело на МТФ „Војдан Чернодрински“: Театарот е вечна промена

А1он
Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ кој е во полн ек на одржувањето во Прилеп, ги слави годинашниве добитници на наградата за животно дело: актерите Мими