milos zeman

Свет

Претседателот на Чешка не е во состојба да ги исполнува должностите

А1он
Чешкиот претседател Милош Земан најверојатно нема да се врати на функцијата поради влошената здравствена состојба, соопшти претседателот на Горниот дом на парламентот на државата. Тој
Свет

Вистричил: Земан не е способен да ги исполнува своите претседателски должности

А1он
Чешкиот претседател Милош Земан во моментов не е во состојба да ги извршува своите должности, изјави денеска претседателот на Горниот дом на чешкиот Парламент, Милош
Свет

Чешкиот претседател Милош Земан е во болница во Прага

А1он
Чешкиот претседател Милош Земан е примен во болница во Прага, пренесуваат чешките медиуми. Земан (77) неодамна го откажа телевизиското интервју во живо поради здравствени проблеми.
Свет

Претседателот на Чешка повторно со навреди кон новинарите

Претседателот на Чешка, Милош Земан ниту за време на гласањето за избор на една третина од членовите на Горниот дом на Парламентот, Сенатот и на органите