mig-21

Регион

Загинале двајцата српски пилоти чиј авион „Миг-21“ се урна, потврди Министерството за одбрана

А1он
Двајцата пилоти на Военото воздухопловство и ПВО на српската армија чиј авион „Миг-21“ се урна во близина на Мали Зворник додека извршувале летачки задачи, се
Регион

ВИДЕО: Се урна „Миг 21“ на српската армија, едниот пилот загинал, по другиот се трага

А1он
Авион „Миг 21“ на српската војска се урна утрово околу 9:00 часот во атарот на селото Брасина кај Мали Зворник при извршување на редовна задача,