merkerl

Свет

Данска помогнала во американското шпионирање на Меркел и сојузниците од Европа

А1он
Тајната служба на Данска им помагала на САД во шпиунирањето европски политичари меќу кои и германската канцеларка Ангела Меркел тврди данското национално радио. Шпиунирани биле