merk

Свет

Франција се откажа од Мерк, ќе го набавува лекот на Фајзер

А1он
Франција ја откажа нарачката за антивирусното лекарство на Мерк за коронавирусот, по разочарувачките податоци за неговата ефикасност. Државата се надева дека наместо тоа ќе го
Свет

Фармацевтски гигант Мерк прва жртва на кибер нападите во САД, од вирусот погоден и Чернобил

А1он
Американската фармацевтска компанија Мерк (Merck) соопшти дека и таа била цел на денешните кибер напади, кои се проширија во Европа, откако ги погоди Русија и